The best!!!

Koga ja vidov programata na Ice,ne se dvoumev voopsto dali da se priklucam na negoviot “tim”i ne zgresiv. Za dva meseci,kolku sto sum momentalno na negovata programa,gi ispolni,duri i gi nadmina moite ocekuvanja. Od nego imam celosna poddrska,motivacija vo krizni momenti i razbiranje za sekoja moja situacija. Ptodolzuvam ponataka so nego,do ostvaruvanje na krajnata cel.
Ice,ti blagodaram za se🙏

Gorjana

Едно огромно благодарам до човекот

Едно огромно благодарам до човекот кој успева да направи огромни трансформации со секој од неговите клиенти. Јас сум една од тие и успеав да намалам 9kg за само 2месеци. Благодарам Ице бидејќи самодовербата ми е вратена, а јас изгледам одлично зборот за него е збор. Немам зборови со кои можам да му се заблагодарам. 🙏🙏🙏 Респект ICE BBF ❤️

Hristina

THE BEST!

Nemam zborovi za programata. Definitivno najdobra odluka godinava mi bese toa sto resiv da sorabotuvam so Ice. Postignavme super rezultati i pokraj zdravstvenite precki koi me onesposobuvaa maksimalno da se posvetam na programata. Kilogramite i santimetrite se stopija a krvnata slika konecno se dovede vo red. Premnogu sum blagodarna!

Diana Dimovska Tabakovska

Благодарност

Благодарна сум што постои човек со соодветно знаење од областа исхраната и вежбањето и што со помош на неговата програма, со советите, следењето и мотивацијата, ми помогна да дојдам до целта што ја посакував.
Сега имам енергија да ги завршам сите активности во денот со две мали дечиња, што не беше случај порано.

Дали беше лесно?
Не, воопшто не беше лесно, иако имав малку килограми за намалување…

Што би сменила во програмата?
Искрено посакував мерките да можат да се праќаат во среда, бидејќи во работни денови бев дисциплинирана, а за викендите се случуваше по некое измрдување – луѓе сме 😁

Зошто да се пријавиш и да направиш промена?
Забележуваш дека стариот начин на живот (исхрана и вежбање/неактивност) ти создава повеќе проблеми со здравјето отколку благосостојба, тогаш ова е тоа што ти треба… И да, крвниот притисок, шеќерот во крвта, нередовните и болни циклуси не се паднати од небо и имаат директна врска со начинот на живот… се надевам дека мојата промена ќе допре барем до еден човек и ќе го мотивирам да направи промена до подобар и поквалитетен живот.
Свесноста за начинот на живот мора да се промени за наше добро и доброто на идните генерации. ❤️

Магдалена Грубор

Најдоброто нешто што сум го направила за себе!

Држев диети и тренирав со години за да дојдам до некоја форма што си ја имав замислено. Ги пробав скоро сите познати диети, диети на Инстаграм инфлуенсери, за на крај да завршам со покачен холестерол, триглицериди, шеќер. За Ице слушнав од девојка која соработуваше со него и постигна големи резултати и решив и јас да пробам. За еден месец, крвната слика се смени во комплетно нормална, а за 3 месеца бев во најдобрата форма! Никогаш не сум изгледала подобро, поздраво и поенергично. Благодарам од срце Ице!

Danche Poceva

Prezadovolna od sorabotkata I znaenjeto

Prezadovolna od sorabotkata I znaenjeto so koe shto se zdobiv. Se cuvstvuvam polesno, pozdravo I pocisto toa najmnogu moze da se zabelezi na mojata kozha. Nikogas ne sum veruvala deka e vozmozhna takva transformacija za kratok period. Sovetuvam na site koi shto se dvoumele kako I jas salata nekogas da probaat. Blagodaram Ice.

Simona Stefanoska

If you don’t know how ask my nachbar

Ако некој сака да стекне пред се здрави навики и со тоа да добиие здраво тело здрав дух и феноменален физички изглед со кој ќе биде задоволен самиот со себе може да го контактира @ICEBBF. Со план за исхрана (која што е здрава и вкусна) до начин на вежбање и со 100% подршка за се што ти е потребно, резултатите се неизбежни.
Благодарам за соработката и ти посакувам здравје и успех. 🙏💪🏼🏃‍♀️

Trajche Efremov

Со ИЦЕ сонот е освтварен !

Да токму така , со Ице сонот е остварен и станува реалност секако доколку и ние се посветиме. Искрено јас сум пре задоволна од програмата и вежбите особено од ИЦЕ .
Човек со големо срце,реален и многу моќен .Благодарение на него го сваќаш не само начинот на здраво живеење туку и едукативноста.

Arziona

Една слика 1000 зборови. ✨Нека

Една слика 1000 зборови. ✨
Нека зборуваат резултатите за тебе наместо јас. Јас само ќе додадам голем професионалец и мотиватор.
Ти благодарам Ице што на мои 40 години личам и се чуствувам
како да сум 20 🤗☺️
Ти благодарам за преубавите брзи и здрави рецепти за јадење, што неморам да мислам и да готвам со саати…
Ти благодарам што направи да ја засакам теретаната🤩
Благодарам за севкупниот план што го направи за мене со што ми ги промени животните навики што денес освен што изгледам убаво се чуствувам многу убаво и сум среќна.🥰

Габриела Јакимовска

Една слика 1000 зборови. ✨Нека

Една слика 1000 зборови. ✨
Нека зборуваат резултатите за тебе наместо јас. Јас само ќе додадам голем професионалец и мотиватор.
Ти благодарам Ице што на мои 40 години личам и се чуствувам
како да сум 20 🤗☺️
Ти благодарам за преубавите брзи и здрави рецепти за јадење, што неморам да мислам и да готвам со саати…
Ти благодарам што направи да ја засакам теретаната🤩
Благодарам за севкупниот план што го направи за мене со што ми ги промени животните навики што денес освен што изгледам убаво се чуствувам многу убаво и сум среќна.🥰

Габриела Јакимовска

Programa za gubenje na kiligrami

prezadovolna od sprabotkata sop ICEBBF

si ja ostvariv celta

Cvetanka Pavlova

Професионалност

Максимална професионалност, персонализирана програма само за тебе. Резултатите по еден месец беа видливи, до трети месец до непрепознатливост. Без гладување но и со максимална посветеност во тренинзите. Едно големо браво. Продолжи така да создаваш среќни луѓе.

Кирил

Feeling strong

I never felt so alive and full of energy. With his program and guidance, Ice helped me to achieve my targets, lose weight and form my body. A warm recommendation for everyone who is willing to start a new life with healthy habbits.

Daniela

ЗБОРОВИТЕ НЕ СЕ ДОВОЛНИ ЗА ДА ГО ОПИШАТ ИСКУСТВОТО

По долго размислување, ја донесов вистинската одлука. Ова не само едно обично искуство, ова е задоволство, здравје, вистински избор. Не се двоумете, донесете одлука и започнете здрав живот, под сигурно менторство. Донесената Одлука, почитувајте ја, следете го патот до целта на искусниот ментор и успехот е повеќе од сигурен.

Ана Ристеска

The best!!!

Koga ja vidov programata na Ice,ne se dvoumev voopsto dali da se priklucam na negoviot “tim”i ne zgresiv. Za dva meseci,kolku sto sum momentalno na negovata programa,gi ispolni,duri i gi nadmina moite ocekuvanja. Od nego imam celosna poddrska,motivacija vo krizni momenti i razbiranje za sekoja moja situacija. Ptodolzuvam ponataka so nego,do ostvaruvanje na krajnata cel.
Ice,ti blagodaram za se🙏

Gorjana

Ubedlivo najdobar vo svojata oblast

Ubedlivo najdobar vo svojata oblast ne koga stanuva samo zbor za slabeenje,tuku i za celosna promena kon podobro ziveenje ,osven komplimenti i blagodarnost nemam drugo sto da kazam za Ice. Sekoja cest.

Damjan Stojanovski

Долго време се мислев дали

Долго време се мислев дали да почнам со соработка со Ице, бидејќи резлутатите што ги гледав кај неговите клиенти ми беа некако нереални. Сега веќе втор месец сум со неговата програма и сум презадоволна. Неговата посветеност,труд и знаење придонесоа да почнам да се менувам и да го ценам сопственото здравје. Сите вие кои сакате да го смените вашиот животен стил,не чекајте ни една секунда,контакирајте го Ице и оставете тој да се грижи за Вас.

Mishela

Ice is the best

Долго време бев скептична пред да ја започнам мојата соработка со Ице, бидејќи сликите кои ги гледав од неговите клиенти ми беа нереални. Но сега, после еден месец соработка со него, гледам дека не е така и изненадена сум од промените кои ги забележав кај мене за само еден месец. Неговата посветеност,знаење и мотивација допринесоа да ги постигнам посакуваните промени и да бидам истрајна. Доколку сакате да го смените својот начин на исхрана и да започнете да живеете и да се храните здраво, Ице е вистинскиот избор за Вас.

Mishela

SO ICE ISPEHOT VI E ZAGARANTIRAN

Mojata deviza vo zivotot e deka nikogas ne e docna da si postavime nova cel, i da se potrudime istata da ja ostvarime. Taka na moja 52godisna vozrast, po bezbroj neuspesni obidi da go postignam maksimumot od izgledot na svoeto telo, blagodarenie na Ice konecno uspeav. Golem profesionalec, posveten na sekoj klient, so ogromno znaenje, tocno go znae patot do uspehot. Dokolku ste spremni disciplinirano i posveteno da gi sledite negovite sovite, uspehot vi e zagarantiran. Izgled kakov sto nikogas prethodno ste nemale, mnogu energija ,ogromna samodoverba i najvazno od se steknuvanje novi i zdravi naviki vo zivotot, koi ke go podobrat vaseto zdravje.
Iskreno i od srce vi go preporacuvam Ice, a od mene golema blagodarnost za prenesenoto znaenje i podrskata vo izminatite 3 meseci.

Irena Serafimova

I was weak

I was weak, I just wanted to get better.
I have a beautiful body now. thanks

Ane

Nov zivot

Vo ova zaspano vreme potreben e Ivica da te razbudi za da te potseti deka vredi da se zivee kvaliteten zivot. Zadovolstvoto e ushte pogolemo shto rezultatite se brzi i samo te motiviraat da prodolzish ponatamu. Nema nishto podobro od vistinski motivarot i covek shto ti e vodilka za da se cuvstvuvash ubavo.

Suzana Andonoski

Alysa Denesik

I know this wonderful person from Chicago. Hi changed so many people there including mine. I am glad because i worked again with him and accomplished my goal again!!!

Mallie Rolfson

So programata na Ice

 

So programata na Ice za 3 meseci ostvariv nesto sto ne mozev 17 godini!Vredi sa se proba I sorabotuva so nego! Si go promeniv zivotot.

Natasa Petkoska

The Best Icebbf

I am very grateful for all your advices that you have given me during my weight loss process! Thank you for being so supportive and for being such a big motivation to everyone that is struggling with losing weight especially for women after giving birth!

Arijana

The best BBF

Absolutely the best online body coach in North Macedonia and abroad. His program has changed my life.With a lot of knowledge, patience and motivation he was always available for me and never let me give up in this new (better) way of living. Our results are obvious, plus I feel much more energy, power, self-confident. The quality of my skin, nails and hair are much better also. I am so happy and thankful , I fall in love with myself again. Be the best version of yourself, learn only from the best.!Thank you so much Ice BBF, you made a miracle.🙏💪.

Bisera Kavrakova

Absolutely the best online body

Absolutely the best online body coach in North Macedonia and abroad. His program has changed my life.With a lot of knowledge, patience and motivation he was always available for me and never let me give up in this new (better) way of living. Our results are obvious, plus I feel much more energy, power, self-confident. The quality of my skin, nails and hair are much better also. I am so happy and thankful , I fall in love with myself again. Be the best version of yourself, learn only from the best.!Thank you so much Ice BBF, you made a miracle.🙏💪.

Bisera Kavrakova

Едно огромно благодарам до човекот

Едно огромно благодарам до човекот кој успева да направи огромни трансформации со секој од неговите клиенти. Јас сум една од тие и успеав да намалам 9kg за само 2месеци. Благодарам Ице бидејќи самодовербата ми е вратена, а јас изгледам одлично зборот за него е збор. Немам зборови со кои можам да му се заблагодарам. 🙏🙏🙏 Респект ICE BBF ❤️

Hristina

New Life

Bilo koj pofalen zbor da go kazam za Ice e malku, i ne preteruvam koga go kazuvam ova. Pred da zapocnam da rabotam so nego bev mnogu skepticna i nepoverliva sto se odnesuva do profesionalizmot, posvetenosta i znaenjeto sto se odnesuva za nasite t.n ” sturcnjaci ” osobeno po golemata golgota sto ja imav niz lavirintite na naseto zdravstvo i teskite zdravstveni problemi koi rezultiraa od toa. Jas kaj Ice se obrativ najprvo i so cel da si go sredam zdravjeto, organizmot, metabolizmot i hormonite bidejki realno i nemav problem so tezinata. No kako pacient so operacija tumor na mozok, so mnogu posledici i teskotii so koi sekojdnevno se soocuvav, hasimoto tiroiditis, hipotreoza, diabetes insipidus…. i tolkute mnogu lekarstva sto gi piev, resiv da probam i so promena na nacinot na ishrana, i ako pred da pocnam da rabotam so Ice milev deka se hranam zdravo i kako sto treba ama vidov deka sum gresela. Bidejki bev skepticna resiv samo da probam za eden mesec koi na krajot rezultiraa so tri ama i tuka ne krajot bidejki ke prodolzzam ponataka. Kako pocnav taka svativ kolku greski sum pravela prethodno sto se odnesuva za hranata. Za samo nedela do dve od programata na Ice pocnav da zabelezuvam promeni koi prethodno kolku i da se trudev, sto i da napravev nemozev da gi postignam i pokraj terapijata sto ja zemav, za silata i za energijata sto ja dobiv istovremeno i da ne zboruvame. Za skoro dva meseci od 100% pridrzuvanje kon ishranata i vezbite detalno napisani i objasneti od Ice edna od moite doktorki sto me vodat zabeleza pozitivni promeni koi prethodno gi nemase duri ni so terapijata koja ja primav, i ja znam deka se e toa blagodarenie na nacinot na ishrana i zivotniot stil. A za Ice kako profesionalec nema zborovi, eden od retkite ama najretkite vo nasava zemja koj e tolku posveten na sekogo poedinecno koj e sekogas dostapen za svoite klienti, koj posvetuva tolku trud i vnimanie na sekogo kako poedinka, sto i da kazam e malku i navistina sekoja cest i bas zaradi takvite kako Ice jas veruvam i se nadevam deka ke uspeeme site nie bidejki toj treba da ni e primer kako treba da se raboti. Jas sega Ice go preporacuvam na sekogo a mnogu retko go pravam toa ama znam deka kaj Ice nema neuspeh kaj Ice imame samo uspesni prikazni. Ice ne menuva samo fizicki izgled Ice menuva zivoti i nacin na zivot, ve uci raboti koi ke vi bidat vodic za zdrav i sreken zivot. Jas znam deka ne zastanuvam tuka bidejki gledam samo pozitivni strani od rabotata so Ice pred se na zdravstveno pole sto mi bese i celata. I sekoj koj sto ima nekakov zdrvstven problem i probal skoro se a ne probal da raboti so Ice neka proba i nema da zazali jas sum sigurna deka za kratko vreme ke gi vidi pozitivnite strani od planot i programata spremna od Ice. Navistina nemam zborovi da se zablagodaram za se sto napravi Ice za mene, samo ke kazam prodolzuvame ponataka 🙂

Nadica Dimitrovska

very good

very good

Martina Popova

Postavi Cel I realiziraj ja

Prezadovolna sum od postignatite rezultati. Iako ne bev 100% posvetena, sepak celta koja ja postavivme, ja realiziravme vo 3 meseci. Go preporacuvam za sekoj, bez razlika dali se bori so visok na kilogrami, saka da oblikuva telo ili da gradi muskulna masa definitivno nema da zgresi. Bidejki rezultati sekako ke ima so programata sto ja dobiva za ishrana I vezbanje, no samo od sekoj posebno zavisi kakvi ke se rezultatite. Prodolzi so dobrata rabota

Ivana Trajkova

Mi go promeni nacinot na koj ja gledam hranata

Mi go promeni nacinot na koj ja gledam hranata. Sega znam sto e dobro za mene i sto mi dava energija i polni so zivot. Anksioznosta veke isceznuva, nasmevkite se vratija, samodoverbata istotaka. 

Go preporacuvam Ice na site sto imate probelmi so kilogrami i posledicite koi proizleguvaat od niv.

Marija

THE BEST!

Nemam zborovi za programata. Definitivno najdobra odluka godinava mi bese toa sto resiv da sorabotuvam so Ice. Postignavme super rezultati i pokraj zdravstvenite precki koi me onesposobuvaa maksimalno da se posvetam na programata. Kilogramite i santimetrite se stopija a krvnata slika konecno se dovede vo red. Premnogu sum blagodarna!

Diana Dimovska Tabakovska

Подобар од било кој доктор!!!

Јас ке речам дека Ице е подобар од многу доктори во нашава држава, ќе речам подобар од сите на кој јас се обратив.

 

Долго време имав проблеми со крвниот притисок и бев на терапија нон стоп. Секој ден таблети за крвен притисок. На прашањето насочено кон докторите дали може да се подобри крвниот притисок и да престанам со терапија, скоро секогаш одговорот беше негативен или многу тешко.

Имам и Хашимото тироидна, нели со тоа сум осудена да се дебелеам.

Крвната слика со нарушени параметри.

Случајно дознав за Ице на работа од една колешка, ми спомна дека на неговиот профил нонстоп има прекрасни објави и дека  сите негови клиенти се презадоволни според објавите на инстаграм. Јас немам инстаграм (малку сум постара и старомодна 🙂). Одкако го заследив и заклучив дека после 5-6 недели тој објавува страшно добри резултати кај неговите клиенти и има постојан континуитет и е многу професионален и дециден јас се одлучив да му се јавам. Да не заборавам дека е многу природен и нормален, приземјен за еден ваков човек, ме изненади.

Кога му се јавив тој трчаше и зборуваше со мене!!! Кој би го правел тоа!! Ми објасни се убаво и детално, зборувавме 20мин, а тој трчаше, тогаш сватив дека ова е тоа што ми треба. Пред се пример, доследен, мотиватор, реален и директен!

Стартувавме за 7 дена и еве ме сега после 4 месеци со намалени 20кг, нема повеке таблети за крвен притисок, тироидната вратена во нормала, а крвната слика прекрасна. Ми го реши проблемот што ме мачеше најмалку деценија, а сите доктори креваа рамења и ми даваа само лекови.

 

Благодарам Ице и те препорачувам на секој со проблеми со килограми, крвен притисок, тироидна. 

Валентина

Валентина Веселиновски

Ице е магионичар 🙂

Кога го гледаш профилот на Ице со сите тие успешни приказни, си викаш човеков знае некоја финта, едноставно не веруваш дека е можно да ти се случи таква промена и тебе. Полу-убедена дека ќе успеам, решив да почнам 3 месечен програм, и како пеперутка кога излегува од кожурец, се преобразив. Програмата на почеток изгледа тешка и несфатлива, а сега ми премина во начин на живот. Оброците се брзи, лесни и здрави, не се замараш многу што да јадам денес, што да готвам, што да купам за утре .. Сум држела диети кои исто биле успешни, како УН или Хроно, меѓутоа ги прекинуваш по одреден период и се враќаш на старо. Исхраната во програмата на Ице е за цел живот. Препорака да го слушате се што ќе ви каже, за се си има причина 🙂

Марија Крстев

речено – сторено

Цел живото пробував диети и скоро сите нутриционисти. Цвета, Емилија, Ана Стојанова и реков мора да пробам и со дечково. Случајно го загледав на телевизија и ме заинтересира со неговата оригиналност и искреност. Уште одма се гледаше пасија во неговото зборување. 

По добивањето на програмата одма сватив дека не е како до сега и дека секој сегмент е опфатен професионално и се познава одма дека станува збор за едуциран човек. Во просек моите програми беа над 40 страни, детални и сеопфатни. 

Јас намалив 16кг за 3 месеци и со полни 41годинa. Крвната слика ми е најдобра до сега во мојот живот. Енергија како повторно да сум 25 години и веке немам проблеми со крвен притисок. Благодарам Ице

Го препорачувам на секој со проблеми со килажата и здраствени  проблеми.

Марија Веселиновска

najdobro potroseni pari, profesionalec kakov sto ne ocekuvav

Pokraj zaludno potrosenite pari i vreme so programite na Ana Stojanovska, a tolku mnogu reklama, svativ deka treba da pobaram pomos od nekoj profesionalec. Slusnav od drugarka za Ice i go iskontaktirav. Ice e poskap no toj individualno ti kreira ishrana i trening. mojata prva programa bese 40 stranici, vtorata 46 stranici a tretata skoro 50 stranici. Boze moj covekov se trudi premnogu i tolku ubavo se objasnuva.  Vredese sekoj moment so nego. Sekogas koga mi trebase podrska bese tuka za mene. Sekogas dostapen, sekogas se na vreme, me kontaktirase direktno i ne sebicno i sekogas znaese kako da me izmotivira. Negovata originalnost i diektnost ednostavno me ostavija bez zbor i nemozev da si dozvolam da ne sum poslusna.

Namaliv 18kg za 3 meeseci. za sporedba so Ana namaliv 4kg za 3 meseci.

Angela Trajkova

Kako do sovrsheno telo

Najgolema blagodarnost do covekot koj sto ne mi dade da se otkazam i koga najmalku veruvav deka mozam da stignam do toa sto go sakam!!! Porano nikogas ne ni sonuvav za ovie rezultati. Odime ponatamu uste pouporni 💪🏻
Ova se rezultati za nepolni 4 nedeli
FALA TI ICE

Dragana

Najdobar

Najdobar e definitivno. Profilot ICEBBF go sledev podolg period i nemozev da poveruvam deka e realen, no koga ima takva konzistentnost ednostavno me predizvika da go iskontaktiram. Po prviot razgovor znaev deka deckoto ne raboti po nasiot Makedonski princip i odma se odluciv na 3 mesecna programa. za 3 meseci namalivme 18kg i jas povtorno si ja vrativ ednergijata i zivotot nazad. momentalno sum 54godini no se osekam kako da sum 40. blagodaram Ice. 

Gordon Nikolovski

Kako do sovrsheno telo

Najgolema blagodarnost do covekot koj sto ne mi dade da se otkazam i koga najmalku veruvav deka mozam da stignam do toa sto go sakam!!! Porano nikogas ne ni sonuvav za ovie rezultati. Odime ponatamu uste pouporni 💪🏻
Ova se rezultati za nepolni 4 nedeli
FALA TI ICE

Dragana

nema podobar🙌

Denes ja zavrshuvam mojata sorabotka so Ice,prezadovolna i presrekjna za postignatiot uspeh.
Ice e mnogu profesionalen vo svojata rabota,celosno e posveten i mnogu golem motivator.
Toj uspea da me motivira da bidam istrajna,da smenam naviki i da se boram za da go postignam uspehov koj se macham da go postignam vekje podolg period,no eve konechno uspeav i beskrajno sum mu blagodarna za toa😊
Sekoj shto saka da si go smeni nachinot na zhivot na podobro a pritoa i da izgleda prekrasno i da bide zadovolen so sebe treba da se obrati kaj Ice,bidejki e nezamenliv!
Ti blagodaram Ice ushte ednas za profesionalnosta i uspeshnata sorabotka🙌

Iva

the best coach ever

I am located in Skopje. Scrolling on Instagram i saw ICBBF profile. after seeing his results and his consistence with success with his clients I started his online coaching. so far I am 20kg less and more energy, better health and feel younger at least 7-10 years. 

Dont hesitate!!! 

 

NIck Stavropulos

Najdobar, site drugi se trosenje vreme

Programite na Ice se individualni i kreirani bas za kliento. jas sum iznenadena celosno. 

Na po;etokot ne veruvav deka ke uspeam no eve denes sum veke 20kg pomalku…. 

Ice e sekogas do tebe i za da iskara i za da te pofali, a sekako i duri vo 23h da ti odgovori na poraka

AjROHwaVplXLm

Zoki

jas sum prezadovolen

Zoran

Презадоволен сум од соработката и

Презадоволен сум од соработката и од Ице, и како личност и како тренер/нутриционист.
Комуникацијата беше навремена и без никакви проблеми.

Ми се допадна моментот што Ице сугерира што треба или што не треба клиентот да прави, но истовремено и објаснува зошто е тоа така.

Програмата е изработена лично за клиентот, опфаќа детоксикација, режим на исхрана, тренинг и е навистина ефективна, што е најважно.

Оброците беа дизајнирани според мојата претходна пракса и немаше никаков проблем да се адаптирам.
Тренинзите беа одлични, прилагодени на реалните услови во теретаната каде што одам, и што е најважно, се ефективни. Ми се допадна тоа што во секоја фаза имаше варијации на вежбите и не беше воопшто монотоно.

Денес ја завршувам тримесечната програма и се надевам на повторна соработка со Ице за скоро време.

Кирил

Workout I Diet

Vie me mnogu motiviravte so vasite objavi na instagram i dobiv motivacija za slabeenje mnogu vi blago aram.

Magdalena Petrusevska

Profesionalen, lojalen, temelen vo svojata rabota

Ova se nekolku od mnogute ubavi odliki koi odgovaraat na ovoj covek….navremena, silna, bezrezervna motivacija bez koja ne veruvam deka moze da se postignat rezultati kako ovie…sekogas dostapen so odgovor potkrepen so fakti na sekoe moe prasanje…imajte doverba i voopsto ne se somnevajte da go prepustite sopstvenoto zdravje vo negovi race bidejki nema da izgubite nisto samo ke dobiete zdravo i ubavo telo, pogolema energija i mnogu mnogu komplimenti od strana 🙂 nauciv mnogu raboti za 8 nedeli simnav 10 kg a prodolzuvam i ponatamu so uste pojako tempo….ti blagodaram Ice za se 🙂

Aleksandra

Najdobriot tim na balkanot. Prezadovolna

Najdobriot tim na balkanot. Prezadovolna od sorabotkata i od rezultatite. Ja ostvariv celta po koja koneev nad 10godini

Mimi Miteva

Многу сум задоволна од соработката

Многу сум задоволна од соработката и многу ми е мило што запознав такви личности. Среќна сум што постигнав добри резултати но сето тоа благодарение на Ице и Елена кои ме поддржаа и ме мотивираа цело време.Одлични сте и мислам дека никој не би згрешил во одлуката да соработува со вас.

Марија

Мојот мотив за приклучување на

Мојот мотив за приклучување на Clensing diet беше една случка со мојот син, кој има 5 години и на плажа кога виде чичко со добро градено тело и ми рече: Тато, зошто ти имаш толкав стомак, а чичкото нема. 😁
И така започна соработката со Ице и Елена.

Самиот нивни изглед ви дава мотив и чувство на сигурност дека ќе имате резултати, секако доколку ги практикувате сите нивни совети.
Единствени се во Македонија кои се прилагодуваат на вашето време и желбата за исхрана. Ве мотивираат, ве контактираат и ве притискаат кога осеќаат дека пропуштате во однос на исхраната и тренинзите.

Во само 5 недели, на здрав начин намалив невероватни 9кг, кои до сега во животот ги немам намалено во толку краток период и тоа на здрав начин, пред се исфрлајќи ги и токсините од моето тело.

Боби Толевски

Otkako go pronajdov profilot na

Otkako go pronajdov profilot na Ice, si rekov toa e toa! Celokupnoto iskustvo zad nego prosledeno so mnogubrojnite i NEVEROJATNI transformacii bea pricinata da se odlucam tokmu TOJ da bide moj VODIC i KRITICAR vo bitkata so kilogramite i nezdraviot nacin na ishrana, a se zaradi podobro zdravje vo idnina.
8, 7 kg za samo 30 dena!!!
Toa e mojot prvicen rezultat od koj sum PREZADOVOLNA a istovremeno i VCUDONEVIDENA!!!
No toa go moze samo Ice so negovite magicni programi i golemata motivacija i poddrska sto mi ja dava celo vreme.
Pokraj vakov covek ne smees da gresis.Greota e da gresis.Sramota e da gresis 🙂
Ice Ti blagodaram sto postois, odime napred uste pojako!!!

Sanja Ljubomirovska

Najdobriot tim na balkanot. Prezadovolna

Najdobriot tim na balkanot. Prezadovolna od sorabotkata i od rezultatite.

Mimi Miteva

За само 5 недели изгубив 13 кг.

Одличен фитнес инструктор исто така и одличен план за исхрана.Само за еден месец драстично намалување на маснотии во крвта.Доведување на крвна слика во нормала.Намалување на тт 13 килограми за само 5 недели.Максимално посветени на нивната рабoта тука за вас се 24/7.
Топла препорака број 1.

Сара Маркова

A good coach sees in you what you can’t see in youself.

Благодарение на неговата професионалност и посветеност ме инспирира да ја остварам својата цел и да станам подобра личност, со подобро здравје и многу подобар изглед! Во целиот процес ми пружи неизмерна поддршка за да го постигнам посакуваното.
Вистински професионалец кој ви го препорачувам на сите кои сакате да го промените вашиот начин на живот.

Ице, ти благодарам за се! Секоја чест! 🙏🤗

Сораја

Great coach

Profesionalen i maksimalno posveten na svojata rabota , odlicno izraboteni programi za zdrava ishrana i soodvetni vezbi so sekoj detal potreben za uspeh i za postignuvanje na vasata cel i promena na nacinot na zivot.

Ines Jusufoska

Profesionalen, lojalen, temelen vo svojata rabota

Ova se nekolku od mnogute ubavi odliki koi odgovaraat na ovoj covek….navremena, silna, bezrezervna motivacija bez koja ne veruvam deka moze da se postignat rezultati kako ovie…sekogas dostapen so odgovor potkrepen so fakti na sekoe moe prasanje…imajte doverba i voopsto ne se somnevajte da go prepustite sopstvenoto zdravje vo negovi race bidejki nema da izgubite nisto samo ke dobiete zdravo i ubavo telo, pogolema energija i mnogu mnogu komplimenti od strana 🙂 nauciv mnogu raboti za 8 nedeli simnav 10 kg a prodolzuvam i ponatamu so uste pojako tempo….ti blagodaram Ice za se 🙂

Aleksandra

Се што мислев дека не

Се што мислев дека не можам да постигнам, со помош на Ице всушност се уверив дека можам. Уште сум на почеток, само 3 недели, но се спрема и втора фаза во која верувам дека со тренер како Ице, ќе има уште подобри резултати. Како за некој кој бил зависен од благо, газирани сокови и разна брза храна, се чудам како следејќи ја програмата не почувствував никаква потреба за истите. Накратко кажано, се што е потребно е доверба во тренерот а најмногу во самиот себе. Ти благодарам Ице за прекрасната грижа за твоите клиенти!

Герасим Пемов

Wonderful feeling

Ivica go poznavam uste od koga bev dete, nekade od okolu 2006 godina. Slucajno go zapoznav vo teretana. Posle tolku vreme povtorno go sretanv po mediumite i zabelezav deka istiot se izgradil vo vistinski profesionalec i deka od svoeto iskustvo i znaenje osvojuva nasmevki i ogromna blagodarnost kaj mnogu lica. So ogled na brziot zivot i se pocesto konzumiranje na brza hrana, dojde red i jas da pobaram pomos od nego. Mozam da kazam deka sum krajno zadovolna od negovata programa za ishrana i treninzi, voopsto ne cuvstvuvam glad, a kilogramite se namaluvaat. So ogled na toa deka imam zdravstven problem so koj Ivica bese zapoznat, na pocetokot bev skeptik okolu treninzite, no pocnav da gi primenuvam postepeno i otkako nitu ednas ne pocustvuvav bolka, svativ deka mozam da mu veruvam bezrezervno. Se uveriv deka programata e indivudualna, napravena po moi karakteristiki i nacin na zivot. Blagodarna sum za rezultatot postignat dosega, odlicen e. Prodolzuvame ponatamu.

V. M.

Воодушевен

Со програмата на Ице успеав да ослабам речиси 19 килограми за 6 недели што за мене беше воодошувачки. Презадоволен сум и сеуште се придржавам на исхраната, имавме забушавања на почетокот со исхраната но успеавме да стигнеме и уште симињаме! Дефинитивно го препорачувам на секој кој сака да намали килажа и добивање на резултати за многу кратко време! No pain no gain!

Nikola Arsov

Maksimalna posvetenost,golema motivacija,ubavi programi so

Maksimalna posvetenost,golema motivacija,ubavi programi so koi sekojdnevno kilazata pagja bez gladuvanje i predobri treninzi.

Trpana Markovska

Natasa

Ice jako sam zadovoljna sa tvojim programom.
Za 3 nedelje sam skinula 7kg.
Jako sam srecna sto sam preko kumine preporuke dosla do tebe,pomogao si mi svojim programom da budem vise sretnija i pozitivnija i zadovoljna polako svojim izgledom!!!puno ti hvala sto mi dajes podrsku i verujes u mene..zajedno smo jači!!!

Natasa Jankovic

Благодарам Ице

Долго време пробував разни диети ама никогаш немав успеано со ниту една од нив. Ниту да ослабам во килограми ниту во сантиметри.

Дознав за Ице,го контактирав и тој ми раскажа за планот по кој работи и за сите детали. Вистински професионалец.

Соработувавме 2 месеци. Првиот месец имав многу подобри резултато од вториот,ама за тоа сум виновна само јас.
Доста грешки правев и не бев најредовна со тренинзите.

Јас и покрај тоа што немам најдобри резултати сум задоволна.

За 2 месеци еве ги моите резултати:
Кг -4,5
Половина -14цм
Колк-10цм
Папок-7цм

Нашата соработка засега застанува тука. Се додека јас не научам дека без истрајност и без напорна работа и откажување од некои задоволства нема успех.
Се надевам дека повторно ќе соработуваме.

Топло го препорачувам Ице на оние кои цврсто ќе решат да сменат нешто во својот живот.

И ви препорачувам да не забушавате и да викате “ајде едно залче од ова не е ништо” или “ајде еден тренинг ако пропуштам не е ништо.”

И тоа едно залче и тој еден изгубен тренинг многу влијаат врз вашиот успех!

Лили

Change your habits

Maksimalna posvetenost,golema motivacija,ubavi programi so koi sekojdnevno kilazata pagja bez gladuvanje i predobri treninzi.6 nedeli i veke -9 kg.Prezadovolna 👍👍Odime ponatamu

Trpana M

Нов начин на живот

Пред да запичнам имав недоверба и незнаење како би функционирало овој тип на соработка. Но фасцинирана од резултатите кои сите се веродостојни се одлучив да стартувам.

По првиот контакт преку телефон со Ице сватив дека си имам работа со образован професионалец кој не верував дека го има на Македонски простор. Секако човекот се образувал во САД и има преголемо искуство и за наша среќа се вратил во Македонија. 

Пред да ми го прати прашалникот за старт во првичниот разговор ме праша за возраст, професија и некои интересни прашања но ниту едно навидум не беше директно поврзано со фитнес. За потоа ми објасни како моите хормони се промениле низ годините и како тоа влијае на квачитетот на живот!

После неколку разговори сватив дека морам да го слушам и да му верувам безрезервно. Резултатите што ги постигнавме се феноменални за мене. Си го средив здравјето и ги намалив килограмите! Има уште работа и ние продолжуваме понатаму. 

Интересно е тоа како Ице знае да те мотивира и да ти ја доближи суровата реалност и да ти ја прикаже иднината што сами си ја креираме. 

БЛАГОДАРАМ ИЦЕ! 

 

Н. М

Najdobriot fitnes trener ICE

Blagodarenie na najdobriot trener ICEBBF koj sekogas se grizi za svoite klienti uspeav nevozmoznoto da go napravam vozmozno. Ti blagodaram ICE za golemata podrska odime zaedno do celta !! 💪

Aleksandar

Pred da go zapoznaam Ice

Pred da go zapoznaam Ice ne veruvav deka za kratok period mozhe da se napravi golema promena vo izgledot na teloto. So meseci vezhbav so cel da go zategnam stomakot i da dojdat do izraz stomachnite linii no nikako ne mi uspevashe, so sekoj moj neuspeh samo gubev motivacija za trening. No otkako se reshiv da sorabotuvam so Ice, posakuvaniot izgled vekje pochna da se ostvaruva po samo prvata nedela od programata. Toa mi dade golema motivacija da prodolzham ponatamu. Programata beshe profesionalno izrabotena, sekogash imav energija za trening i nikogash ne se osekjav gladna. Rezultatite za eden mesec bea predobri i jas bev prezadovolna! Ice navistina profesionalno si ja raboti rabotata i ne samo shto se grizhi za izgledot na teloto na negovite klienti, toj se grizhi i za nivnoto zdravje i sekogash im dava dobra motivacija za trening! Ako vo sluchaj povtorno imam potreba od vakva programa, bez razmisluvanje povtorno bi sorabotuvala so nego. No da napomenam deka do uspeh se stiga samo so dobra sorabotka i so shto e mozhno povekje pochituvanje na programata!! Jas go dadov maksimumot od sebe i posakuvaniot rezultat go dobiv za samo 1 mesec. Se nadevam deka vo idnina ke ima ushte bezbroj zadovolni klienti kako mene😊

Viktorija Noveska

Odlichna promena za samo 1 mesec!

Pred da go zapoznaam Ice ne veruvav deka za kratok period mozhe da se napravi golema promena vo izgledot na teloto. So meseci vezhbav so cel da go zategnam stomakot i da dojdat do izraz stomachnite linii no nikako ne mi uspevashe, so sekoj moj neuspeh samo gubev motivacija za trening. No otkako se reshiv da sorabotuvam so Ice, posakuvaniot izgled vekje pochna da se ostvaruva po samo prvata nedela od programata. Toa mi dade golema motivacija da prodolzham ponatamu. Programata beshe profesionalno izrabotena, sekogash imav energija za trening i nikogash ne se osekjav gladna. Rezultatite za eden mesec bea predobri i jas bev prezadovolna! Ice navistina profesionalno si ja raboti rabotata i ne samo shto se grizhi za izgledot na teloto na negovite klienti, toj se grizhi i za nivnoto zdravje i sekogash im dava dobra motivacija za trening! Ako vo sluchaj povtorno imam potreba od vakva programa, bez razmisluvanje povtorno bi sorabotuvala so nego. No da napomenam deka do uspeh se stiga samo so dobra sorabotka i so shto e mozhno povekje pochituvanje na programata!! Jas go dadov maksimumot od sebe i posakuvaniot rezultat go dobiv za samo 1 mesec. Se nadevam deka vo idnina ke ima ushte bezbroj zadovolni klienti kako mene😊

Viktorija Noveska

Prezadovolen

Jas imav osnovno poznavanje za vezbanje a i za ishrana. Ova mi e 4ti mesec so Ice i sum prezadovolen, a koj ne bi bil!? Bev bucko, debelko, drugarite me zezaa i pravea segi na smetka na moeto vezbanje, cestopati ke mi recea zosto vezbas koga ne se poznava nisto?! 

Ama eve dojde moment dodeka site se zdebelija, a jas stignav do stomacni! Prvpat vo mojot zivot. Blagodaram Ice

Najsreken sum i nemam zborovi sto mozat da ja objasnat mojata sreka. Slikava ke vi kazi se.

Napomenuvam deka se drzev nad 90% do programata i skoro se ispolnuvav. 

 

Blagodaram Ice

Jasin K

Jasin

Презадоволна

Јас сум презадоволна од програмата на Ице, не верував дека ќе можам да го постигнам она што никогаш сум го немала на моето тело. Им препорачувам на дите што се во дилема за дали да ја земат програмата или не, да ја земат бидејќи нема да згрешат. Веднаш ќе почувствуваат кога ќе станат на сабајле многу позитивна енергија и преку текот на денот. Му благодарам премногу на Ице.

Стефани Јовановска

Jas sum nov covek

Zapocnav so preporaka od prijatel koj rabotel so Icebbf. Gi vidov rezultatite kaj prijatelot pa prasav za nasoki i taka stignav do Ice.

Razgovarame i odma zapocnav. Nema da ve ubeduva voopsto, ednostavno jasno i strogo vi ukazuva na vasiot problem, go detektira, a potoa se startuva so resenie. Veruvale ili ne i ke vi predvude vo programata kolku ke namalite kilogrami i dokolku pocituvate ke bide bas taka do kilogram. Jas sum najblagidaren sto mi se resija problemite so krven pritisok imav 160 i bev veke na terapija, a sega sum bez terapija 120-125. A problemite so masti, holesterol, trigliceridi se istotaka minato.

Ice cestopati mi veli investiraj vo svoeto zdravje! Pa eve sega jas vi velam investirajte vo vaseto zdtavje..

Negovata nesebicnost i dobrina se gleda vo momentot koga ja nudi opcijata za objava ili bez, a pritoa ne saka pari za nego tuku donacija so cel da se pomaga. Jas odluciv da doniram, a sepak i objava bez lice.

Nikola

Nikola K

Make changes in your life

Make changes in your life !
Ice you are the best !!!!

Marija Jovanovska

The best

Voodusevena sum od rezultatite definitivno ne pogresiv sto go odbrav.Mi se promeni nacinot na zivot i zdrava isharana polna sum so energija samodoverba i prezadovolna od rezultatite. namaliv 15kg i 30cm vo obem na stomak 2 meseci

Ljupka

СЕ Е ВОЗМОЖНО

На почеток ми изгледаше невозможно да ја постигнам формата што долго време ја посакував , пред да го запознаам Ице пробував да намалам килограми и намалував на свој начин тоа беше со гладување , несоодветна храна, без витамини и минерали кои се потребни за нашиот организам, лош план на тренинг и други работи.Го запознав Ице ми направи план за тренинг и исхрана тоа што го постигнав за само 1 недела ми даде поголема мотивација да продолжам понатаму со појако темпо,килограмите и сантиметрите паѓаа,а што е најважно не осетив никакво чувство на гладување.За само 2 месеци јас ја добив формата што ја сакав неколку години наназад.Ице е вистински професионалист во својата работа и слободно можам да кажам дека ова ми беше најдобрата одлука и инвестиција што можев да ја направам за себе.

Sveto

Без сомнеж најдобра одлука

Го следев Ице неколку месеци на инстагра и одкако сватив дека не станува збор за уште еден тренер што е самобендисан се одлучув да му пишам.

Да признаам, малку повеке копав за него пред да уплатам и веке имав исконтсктирано неколку негови клиенти и сите беа презадоволни од него. Сигурно пишав со десетина девојки и сите беа презадоволни, а пак неговите сториња секој понеделник те мотивираат да стартуваш.

Па така еве ме сега со нови навики и прекрасен изглед по кој копнеев со години.

Најискрено од срце ви го препорачувам! 

Александра Крстева

Најисплатливиот пат до здрав живот.

Најисплатливиот пат до здрав живот. Со прекрасна исхрана и вежби, вашето тело од невозможна мисија стане реалност.

Mario

Blagodaram Ice

Se zapocna koga edna prijatelka me sovetuva da go dodadam icebbf na instagram i da zapocnam da go sledam.

Vednas stom go dodadiv i zabelezav deka covekot objaviva nedelnonpo 3 ili 4 transfirmacii kade sto ili e tagiran klientot ili e staven razgovor za da se zabelezi aftenticnosta na klientoto svativ deka se e vistina. No koga dojde ponedlnik i koga zabelezav deka sekoj ponedlnik objavuva razgovori ibuspesi od negovite klienti a gi ima mnogu okolu 40 svativ deka se e vistina i deka ne smeam da cekam ni eden saat poveke.

Zapicnavme za edna nedela i se zapicna da se odviva po planot koj bese predviden. Ice bese tuka za se sto mi bese potrebno, ama zatoa i uspeavme

Blagodaram Ice da ne bese ti neznam kade ke bev sega vo ova vreme na pandemija i po celi denovi pominati doma. 

Angela Petkovska

Nova licnost

So pomos na programata na Ice, mojot zivot se smeni, jas se promeniv totalno kako licnost. Gi isfrliv starite naviki, steknav navika za sekojdnevno vezbanje, ishranata isto taka mi se smeni, nikogas ne sum gladna, sekogas najadena no so kvalitetna i hranliva hrana. Ako sakate rezultati i da se promenite kako fizicki taka i psihicki ne cekajte povejke zosto kolku podocna tolku potesko. Jas se cuvstvuvam prekrasno, zdrav izgled i zdrav duh. Da si ni ziv Ice

Stefanija

Promeni go zivotniot stil zaedno so Ice

Go poznavam Ivica uste od univerzitetskite denovi.
Od sekogas bil naklonet kon sport i rekreacija, nesto sto za mene ne predstavuvase predizvik od nikogas. 12 godini sum veke vo Dubai, probuvav razlicni formi na dieti i vezbanje no nikogas ne uspeav da go postignam posakuvaniot rezultat.
Znaev deka bese dolgo vo USA i postojano gi sledev negovite dostignuvanja, taka i se resiv da mu pisam i da pocnam so programata.
Da bidam iskren bev pesimist na pocetokot, rekov probav se, ke go probam i ova.
Dragi prijateli, Ivica mi go smeni zivotniot stil, nacinot na razmisluvanje i mi dade patokaz vo zivotot kako treba da se grizime za naseto telo i zdravje pred se drugo.
Iskreno i od srce vi go preporacuvam dokolku i vie se borite so visok na kilogrami, sakate da izgledate ubavo i da se cuvstvuvate prekrasno vo vaseto telo.

Darko Todosov

Zborovite se zborovi, kazani nedokazani,

Zborovite se zborovi, kazani nedokazani, no zatoa postojat delata da gi dokazat zborovite. Ovoj trener vo mojot zivot zborovite gi pretvori vo delo. Od nesto nevozmozno napravi vozmozno, me napravi da se cuvstvuvam mnogu srekna i zadovolna i ke prodolzam da gi slusam negovite soveti bidejki toj za mene, za moeto telo, za moeto zdravje pretstavuva doktor. Mnogu mu blagodaram sto ja imam taa cest da gi slusam nevovite soveti. Toplo vi gi preporacuvam ako imate moznost da gi poslusate negovite soveti zosto taka ke stasate do celta na uspehot i srekata.

Marta Stojanovska

The best online fitness coach

Ivica Janev e najdobriot fitnes trener so koj sum imal prilika da sorabotuvam toj za mene napravi nevozmoznoto da stane vozmozno ima najdobri treninzi i planovi za ishrana koi davaat 100% efekt i brzo se postignuva posakuvanata cel za dobro oblikuvano telo 💪💪

Dragutin

Icebbf е најдобар

Samata slika najmnogu kazuva i opisuva za mojata sreka. Zamislete se trudam 2 godini da izvadam stomacni sto od sekogas sum gi sakal i na kraj uspeav blagodarejki na Ice.

Nemam zborovi za da ja opisam mojata neizmerna sreka i zadovolstvo. Celoto ova mu go dolzam na Icebbf. 

Od se srce vi go preporacivam ako sakate da napravete rezultati od koi i samite ke se iznenadite i voodusevite.

Fala brat najdobar si! 

Filip 

Filip Trajkovski

20 см за 12 недели!

Имам 34 години, една бременост и искуство со многу диети, таблети, чаеви и прашаци за слабеење! Изминативе 5 години неуморно се обидувам да ја вратам килажата од пред бременоста, но тоа беше безуспешно. Килограмите беа поупорни од мене. Се појави и холестеролот.

За Ице дознав многу случајно и неможев да верувам дека не сум знаела за него. Договоривме средба, која заради неговата дисциплинираност и мојата ношалантност, небеше многу пријатна, но ми даде програма и стана мојот неофицијален психијатар! 🙂

Во овие 12 недели, не се менуваше само телото, туку се менуваше и умот кој го трансформира телото.
Му благодарам што не ми дозоволува да се откажам, па дури и кога сум изморена. И покрај тоа што напредувам со помали чекори, сепак не ми дозволува да се чуствувам како да го губам времето.

Во ова патување наречено слабеење, чуствувам дека не сум сама! Тој верува во мене, повеќе од што верувам јас во себе си!

Успеав да намалам дури до 20 сантиметри во обем! И не застанувам овде. Имаме нови цели!

Човек може да имат разни титули, но тоа што на Ице му се обраќаме со „Бате Ице“или „Брат“ кажува колку ние неговата „војска“ сме му благодарни!

Даниела, 34 години

Даниела

Bidi zdrav i sreken 😀

Ako sakate od velicina M(bluza) da nosete XS i najomilenote svetli Jeans (32-27) obratete se kaj Ice Janev i bidete neizmerno srekni i toa samo za dva meseci 💪Toj znae i umee kako da ve sredi i pred se da ste najsrekni ,ispolneti i da se custvuvate kako Peperutki 😀😀😀 I da uzivate vo Shopping (Najomilenoto hobi za Zenite 🤗)

Ivanka Spasova

Благодарам ИЦЕ icebbf

Се започна преку едно стори на инстаграм каде случајно еден понедлник се загледав и стори по стори околу 40тина успешни приказни. Сите задоволни и презадоволни сите со успеси. После стоињата го разгледав детално неговиот профил на инстаграм icebbf и се уверив дека не станува збор за аматер и дека не станува за лаик во неговата област. Поточно целиот негов профил е исполнет со презадоволни клиенти и ги има навистина премногу. Човеков си ја знаел работата.

Се слушнавеме и започнав. Ице беше со мене постојано, програмата по професионално неможе да започне. Прогамите детално направени со по 35-36 страни додека последната која имаше супер вкусни и здрави рецепти беше 42 страни. Не само што си го сменив изгледот туку и научив здраво да готвам благодарејки на Ице.

Си го променив животот во начинот на живеење, имам супер убав изглед и многу сум срекна. Намалив 17кг за 11 недели, а воедно и си го обликував задникот, нозете, рацете цело тело. Уште поважно е што додека сите се дебелееат јас си ослабив и си се средив во оваа пандемија. Фала Ице ти должам многу.

Ангела Петровски

Нема подобар во Македонија и пошироко

Покрај толку успеси на неговиот инстаграм профил icebbf решив да стартувам со програма од Ице.

Јас вежбам веке 3 години но никако да стигнам до стомачни. После ова искуство можам да речам дека залудно сум трошел време.

За само 6 недели дтигнав до стомачни. 

Ице фала брате вистински професионалец и човек со етички вредности. Човек кој си стои позади зборовите, а делата го красат. 

 

 

Filip Ilievski

THE BEST

Blagodarenie na Ice, na negovata profesionalnost, znaeenje i posvetenost uspeav za mnogu kratko vreme (1 mesec) da go oblikuvam teloto, da namalam kilogrami i sekako da go podobram zdravjeto.

Marija

The best coach.💪I have very

The best coach.💪
I have very good result when I started with this program.
It is the best desicion I ever made.
Professional in every way.🙏

Martina

Презадоволна

Презадоволна сум од резултатите.

Започнав со скептицизам и неверување, но после толку објави на инстаграм месечно и толку задоволни клиенти во Понедлничките сториња се решив да пробам.

Зедов месечна програма и постигнав многу повеке од што сама за 1 година, следејки различни совети и програми инсе убивав од вежбање. Човекот е професионалец и не дозволува да имаш нејаснотии. Програмата ми беше 39страни на А4 формат, прецизно, детално понпрофесионално неможе да биде.

Се што ми беше нејасно одма Ице ми го образложи и дообјасни. Резултат имав за 7 дена. Никогаш не ме остави да имам нешто нејасно, секогаш доследен на кажаното.

Благодарам голем човеку.

Продолжив понатаму со то што си купив нова 3 месечна програма.

Го препорачувам на секој што има проблеми со килажа, подуеност, висок притисок а да и кожата и коста ми се подобрија, значи сето ова веке ми се подобри. 

Христина Секуловска

Professional

Прекрасно искуство и резултати. 

Намалив 15цм во обем на стомак за само 4 недели. 

Го препорачувам Ице на сите што имаат проблеми со вишок килограми. 

Nikola Stojanov

The best

What a quality individual and a great trainer. Positive experience, thanks ICE!

Ema Gjorgjievska

THE BEST OF THE BEST

Ivica is the best coach in the world. If you need a friend or a person to lead you into the way of living healthy and taking care of your body, he will be there for you 24/7. Living a fast life with not a lot of free time for yourself won’t be a problem because he can adjust the program to fit for everyone and he will push you to achieve your goals even when you don’t feel like it. Choosing Ivica as my personal coach was my best decision that I’ve ever made because not only that I changed the way I look, I also learned how to take a better care for my body and I’ve never felt better. Without him I wouldn’t have been able to achieve all that and I can’t find words that will express how thankfull I am to him.

Filip Pavlov

Програмата на Ице со здрава

Програмата на Ице со здрава исхрана и соодветни вежби ми помогна да го постигнат посакуваниот резултат за само еден месец. Од Октомври до Март пробував сама да намалам 3-4кг и не успеав. Со Ице започнав на 1 Март и до 1 Април намалив 5.2кг. Колку само си го трошев времето залудно до сега. 
Премногу сум задоволна од постигнатиот резултат.

Го препорачувам на секпј што има проблеми со килажа и здравје. 

Maja Stojanovska

100% ПРОФЕСИОНАЛНОСТ + 100% ПОСВЕТЕНОСТ = 100% РЕЗУЛТАТИ

Мојата приказна со Ице започна сосема случајно. Долги години се борев со вишок килограми и не преземав буквално ништо. На страна тоа што имам и проблем со коленото (последниве неколку години со двете). Почнав да одам во теретана, почнав да држам некоја си глупава диета и така еден месец без буквално никаков ефект, затоа што не знаев што треба да вежбам и уште поважно не знаев дека тоа што го јадам е погрешно.
После првата средба со Ице, знаев дека тоа е тоа. Нема веќе мислење, двоумење, размислување, тапкање во место…НЕ. Ме убеди со своето знаење, со професионалноста, со посветеноста кон сите свои клиенти и со успесите на истите што патем ми ги документираше.
Почнав пред нешто помалку од два месеци и дечки, СТВАРНО ТОА Е ТОА! Добив комплетен план за исхрана, внес на витамини и вежби за секој ден, со милион совети како да се приготвува храната, колку да се внесува и објаснувања зошто е тоа толку важно. Не само за изгледот што го посакувам и по којшто копнеам, туку многу, многу повеќе за моето здравје и мојата иднина.
Веќе неполни два месеци терам точно како што Ице ми препорача, изгубив до сега 7 килограми и нескромни 10цм во обем на папок и 13цм во обем на половина!
Се чувствувам здраво, имам повеќе енергија, НАЈАДЕНО (што е нели, најважно :D), не ме болат колената, немам киселини (имав проблеми и со тоа) и почнувам да си го засакувам телото! Целосно ми се смени начинот на размислување, не ни помислувам на прженици или грицки или благо.
И погодете што? Ице е заслужен за тоа. Секогаш присутен, секогаш одговорен и професионален, по малку строг – а баш тоа и ми требаше!, 100% посветен на мене и мојот процес на слабеење и оформување на ново тело, а уште повеќе на НОВА ЈАС со ЗДРАВИ НАВИКИ!
Уште не сме стигнале до врвот, ама убавото е во искачувањето, заедно, зошто така е посилно и посигурно.
Фала ти Ице!

Teodora Josifovska

Patot kon uspehot za podobar zivot so Ice

Eden mesec sum so programata na Ice i moite kg pocnaa da pagat i pred se da se osekam po energicno i preubavo . Sum pravela poveke Dieti , no nikogas ne sum uspeala da go postignam kako prvo so moeto telo kako sto postignav so programata od Ice za eden mesec . Prezadovolna i so nasmevka na liceto 😀💪

Ivanka Jovanov

Се она што се мачев

Се она што се мачев со месеци да го постигнам сама, сега за само еден месец ја постигнав мојата цел. Презадоволна

Jasmina Trombeva

Quicker and Easier than the

Се чувствувам прекрасно!

Тоа што се обидував да го постигнам цела година го постигнав со Ице за помалку од 8 недели. Немам зборови да доловам колку сум срекна. Пресрена сум, полна сум со самодоверба, а најважно од се е тоа што веке имам нови навики кои ме прават посрекна.

Започнав со програма за во домашни услови, потоа во втората фаза или вториот месец продолжив со вежби за напредно ниво во домашни услови и ПРЕСРЕКНА СУМ. Резултатите кажуваат се.

Ице фала ти за се! Секогаш си стоиш на збор, секогаш твојата подршка е навремена и вистинска, не заобиколуваш туку директно ме подучуваш и укажуваш на моите грешки, а најважно од се наогаш решение за моите проблеми.

Продолжуваме понатаму, фала Ице уше еднаш.

Angela Simonovska

I did 7 weeks of

I did 7 weeks of weight loss and building muscle and the transformation is phenomenal i couldn’t be more happier i lost a lot of weight and i’m in the best shape i have ever been in the last 15 years, if you want to lose weight or get on shape this is the guy for you, very professional and knowledgeable.

Kire

Се е ова благодарение на

Се е ова благодарение на вас! Јас искрено сум презадоволна и пресреќна што почнав со овој режим. Ми се смени животот на многу подобро! Многу сум благодарна на тоа и горда на самата себе. Идеме понатаму со уште подобри резултати ! 😀

Aleksandra Gjorgjievska

No pain no gain

Super programa, bez gladuvanje,so super treninzi dosta motiviracki i siguren pristap za uspeh od strana na Ice Sto ne ti dava da se otkazesh i da ne uspeesh,isto taka mn bitno sto i kontroliran konstantno od strana na Ice.Ednostavno e koj saka moze i ke uspeee.

Stefan

Changes 🙂

If you want to change your old unhealthy life style, if u want to become better version of yourself inside and out start now !! Don t wait until is too late. The best decision I ve ever made, nothing is more important than your health, and your confidence. Ice thank you for being my guide and making me achieve my goal ♥️

Презадоволна! 

Заследи Инстаграм @icebbf

Stefanija

Toplo go prepoarucam na sekoj Icebbf. Zagarantirani rezultati

Posle mnogu obidi, lazni i ne profesionalni lugje, konecno nesto vistinsko i novo kaj nas. Prekrasen tretman, profesionalna sorabotka. Ogromna motivacija,razbiranje,soveti i konsultacii. Dostapen 24/7. Icebbf blagodaram za se. Prodolzuvame uste pojako za top telo za leto.

Kosta

so postovite na ice, sum

so postovite na ice, sum voodushevana od postignatite rezultati na klientite i sakam da bidam del od toj tim na zadovolni klienti i sum sigurna deka so vas vo toa ke uspeam.

mitreska marija

Hi is unique

I work with Ice online program one year! 

I can tell you that this was my best decision since I got married. 

I lost a lot of weight, also I lost like 15 years 😁 I got younger, stronger and of course better looking. I am more tha 60 years old but I feel like I am in my 40.

I highly recommend Ice if you want to live longer, healthy and look awesome! 

Best regards Jassy 

Jessica

Ova mi e prviot mesec

Ova mi e prviot mesec na programata za ishrana i vezbanje i ne mozam da opisam na koj nacin i kolku mnogu mi se smena zivotot na podobro. Ne zboruvam samo za nadvoresniot izgled za koj sum vekje uste od prviot mesec prezadovolna tuku za ona sto mene uste povekje sto mi znaci a toa e vnatresnoto, tolku dobro, spokojno, polna so samodoverba, srekjna ne sum se custvuvala odamna a za seto toa e zasluzen Ivica. Preprijaten covek koj 24/7 bese tuka za mene i mu sum krajno blagodarna.

Namaliv od 84kg na 70kg. 14kg za eden mesec.

Eve kako se dvizese progresot vo nadolna linija sekoja nedela:

Gradi obem namaleno 100-97-94-92
Pod gradi 90-84-83-80
Polovina 85-80-77-75
Kolk 117-111-109-106
Papok 94-86-83-80
Noga 65-63-62-60
Raka 36-32-31-29

Kg 84-79-76-73-70kg

Ivana

Секоја чест на Ице

Започнав со скептицизам но неговата мотивација ме натера да ја почитувам неговата програма и стигнам до овој резултат што и за мене е најголемо достигнување, дури повеке од мојата работа и моето образование.

Јас имам приватен бизнис и скоро секогаш немсв време за самиот себе а тоа доведе до појава на холестерол, почеток на диабетис и уште некои неубави работи. Случајно добив препорака за Ице и се случи чудо.

22кг помалку и 30цм во обем на стомак. На изглед сум најмалку 15години помлад. Времетраење за оваа постапка 3 месеци и 2 недели

Никола

The very best!

I started 2020 on the right track by starting to work with Ice!
It is the best decision I ever made!
So happy with the results and with the lifestyle change that he’s helped me make!
He’s really the best in the business, he is so helpful and is there to answer any questions and help you with everything all along your journey to achieve your goal!
Couldn’t be happier to have chosen him as my coach!

Mimoza Fejzulla

Numero uno ICE

Cel moj zivot go pominav vo “dieti” i “zdrav nacin na ishrana” ali se bese zaludno samo glad i nervozi drugo nisto ne postignav.Slucajno na instagram mi iskoci tokmu TI,rekov ajde da probam i ovoj posledni pat ako uspeam da oslabam povtorno ok ako ne kje se otkazam od se.I tokmu i toa go najdov vistinskoto pred se golema motivacija i podrska vo sekoe vreme.Custvoto na srekja ne se opisuva so nikakvi zborovi sto go osekjam vo momentov za ostvarenite rezultati za 26 dena -10kg😊😊😊. Ti blagodaram coveku(Numero uno) za podrskata i sto me upati kon praviot pat da se dvizam a stariot da mi ostane samo edno minato.💪💪💪
Odime do celta.

Jovana

презадоволна на секое поле

Презадоволна сум од Ице. Вистински професионалец. 

Комуникација на ниво, секогаш си стои позади својот збор. Секогаш е до мене што и да ми затреба и затоа си ја постигнав мојата цел. преблагодарна сум на ИЦЕББФ. 

За 8 недели намалив 14килограми и 18цм во обем. Посакувам да го запознаев порано и да го постигнев ова многу порано.

Го препорачувам на секој

kristina

Целта се постигна

Целта се постигна.

Голема благодарност до Ице.

Користејки ги неговите програми успеав да ја постигнам мојата цел. Да изглед и се чувствувам многу поубаво.

Никогаш лично не го запознав, единствено од Инстаграм каде што го пронајдов icebbf и најпрво со скептицизам започнав, но после првите 2 недели сватив дека си фатив работа со професионалец.
Јас сум лоцирана во Хамбург, Германија и тоа не преставува никаков проблем.

Благодарам Ице

Manuela

It is a pleasure working

It is a pleasure working with Ice.He is very responsive, very friendly and supportive and most importantly he knows what to do and how to help you reach your desired goal. If you want to improve yourself, get in shape and boost your confidence and productivity, Ice is the man for you!

Andrej Anevski

Само пофалби

Јас сум од Гостивар, а случајно го заследев ICEBBF на инстаграм и некако се мотивирав од пред и потоа слики од неговите клиенти, а воедно и секојдневните сториња со разговори од успех. Очигледен беше успехот и среката кај неговите клиенти. Го исконтактирав преку инстаграм и некако незнаев како ке фонкционира онлине тренингот но се одлучив. Да бидам искрен не верував на поцетокот. Ице беше доследен на кажаното а воедно на мојот почеток тој успеваше да најде време за мене и покрај неговите подготовки за Балканското првенство. Се секавам тој трчаше и ми објаснуваше се што ми требаше во тие моменти, секогаш беше достапен. Така се станува шампион.

Мојот резултат е очигледен. Јас претежно сум во деловен аутфит но и покрај тоа добивам пофалби. Особено бев горд летово кога бевме со пријатели на одмор. Изразот на лицето на сите околу мене беше најубавото чувство за мене во последните 20години од мојот живот.  Јас сум скоро 40 години а стигнав до супер тело со стомачни.

Искрено ви го препорачувам Ице

Александар

Ice and his work

Acutally, I can’t remember how I found Ice on Insta.
But I can say that this coincidence was the best what could happen to me.
Ice is kind, professional and motivating. He knows exactly what he’s doing and shows you how you can reach your target. So far 14kg less in about two months and this will not be the end. We’ll continue!
The only thing I regret is not contacting him sooner.

Sofija Gjorgjieska

Best online coach

I have never meet ICEBBF. My friend told me about him, she used his online programs. I had doubts about the  process and I didn’t start right away. After a month of following him on Instagram  I saw maybe 5 before and after successful stories on his Instagram page. So MANY conversations of weight loss on his story filed on Instagram (I needed google translate to understand what is going on because half of his posts are on different  language  probably Macedonian where he is from). I started 6 months program…

Best decision ever. I look different i feel different I am so happy! I recommend him to everyone! 

Jass Whitaker

IG @jass_whitaker

Ultimate

Prvo koga ke vidis nekoj

Prvo koga ke vidis nekoj sto izgleda kako ICE,znaes deka ne e zafrkancija:) deckoto ti pravi individualna programa za vezbanje i za ishrana. Licno jas i toj ziveeme vo razlicni casovni zoni i imame odlicna komunikacija. Bez razlika dali e nedela ili sreda toj sekogas odgovara na sekoe postaveno prasanje! Do sega sum 3 nedeli na negovata programa i simnav 4kg i imam uste 3 do celta. Gledam ogromna razlika vo moeto telo i sum pre zadovolna. Koga imas covek kako nego do tebe da te sovetuva i da te turka kon podobro nema promasaj vo toa sto go posakuvas.

Elena S

11 kila za samo mesec

11 kila za samo mesec i edna nedela i na koj da mu kazam nemoze da poveruva, sekako i jas ne bi veruval dodeka ne go zapocnes procesot ali i ako go imas vistinskiot motivator i trener. Ne te poznavam licno tuku preku internet i koga trebase da pocnam eden moment ne veruvav nedela po nedela se gledase razlika i zatoa sega sum 100% skoncetriran i uveren vo toa. Lociran sum vo Germanija i sorabotka odi odlicno preku telefon i imame rezultati za toa 😁 Obem na stomak se namaluva, kilaza isto taka se namaluva i ideme kon celta. Tolku nervozen bev od kilaza koja imav sega toa go nemam sekoj den mi e ubav i lesno se osekjam. Se nadevam uste ke prodolzime so sorabotka i ideme kon celta vo koja veruvam i tebe ti veruvam bidejki ti si edinstven sto uspea da me napravis zdrav, poubav i poslab 😂👍🏻👊🏻

Dzogdanovic Haris

Pred se odlicna figura za

Pred se odlicna figura za fitness trener, ni dava stimul i motiv i toa e uste edna pricina da veruvam vo negovata rabota i vo negovoto znaenje. Jas ziveam vo Avstralija licno nikogas ne sum go zapoznal no po kratok period se uveriv vo negovata profesionapnost. 

Jas momentalno seuste sum vo proces na transformacija i za samo nedela ipol imam fenomenalni rezultati, namaliv 4kg.

Toplo go preporacuvam za sekoj onoj sto e spremen da napravi transformacija na svoeto telo na zdrav nacin. 💪💪

Andrej Jovanov

Ο καλύτερος προπονητής

Ο τύπος είναι ο καλύτερος προπονητής που γνώρισα
Εμπιστευτείτε τον

I meet ICE at Zakynthos island where I am from and we trained together. He is amazing trainer and with a lot of knowledge and experience in fitness. Of course he is Balkan Champion.

Train with him if you look for results.

Σωτήρης γουσετης

Благодарност

Голема благодарност до Ице.
Вистински професионалец, кој ќе ве трансформира, доколку го применувате сето она што ќе ви го пренесе. Секогаш тука за вас, самиот тој ќе ви биде голема инспирација за успех…

Goran Vuletic

Moving beyond beliefs

Ivica Janev with his expertise in bodybuilding and fitness helped me exceed my own expectations and move my plateau higher than my beliefs. His precisely tailored meal and training plans are easy to follow and his support and responsiveness along the transformation process are superb.

Gained 9kg of muscles and still even more lean. We are not done yet. 

Viktor Ristovski

Transform your body and life…

Best coach dedicated to the success of his client. Program is detailed with everything you need to help you transform not just your body but the lifestyle too.
In just two months we succeed more than I have ever done on my own and we are not stopping here, we are going harder!
I am definitely recommending Ice and his personalised programmes.

  1. Поздрав од Скопје
Gorjan

One of the best coaches on Instagram

We are company what looks for online coaches on Instagram and Facebook. 

We found ICEBBF on Instagram. 

Icebbf is one of the best on Instagram. He does individual programming and he tagged all his clients. Everyone is real story.

We recommend him! 

 

Well done ICEBBF

Ultimate

Receno storeno

Ice e vistinki profesionalec… Me upati vo bodibildingot so strucni soveti posebno za ishranata … Golema blagodarnost do nego 💪

Martin Mecanovski

ACL x 4

I’ve had many injuries and ICE was there for 2 big ones and was able to not only get me back on my feet but helped me get even leaner and stronger!

         I owe a lot of my success due to ICE,           he’s the man!

         Thanks  ICEMAN

Taco

No Bull Sh*t.

ICE is the man. Very knowledgeable. His workouts and diet plans are personalized to your body type. The ICE program works if you do what ICE says.

StePHen

Motivated me to lose 100lbs

I met Ice couple of years ago. He was a trainer at a local gym here in Chicago and one of my friends recommended him. During this time while I am his client, first trained one on one in Chicago, and now using his online programas, he helped me achieve my goal of losing 100 lbs and motivated me to live a healthier life style. He may not seem like the friendliest guy in the world and is quite intimidating, but it’s really just a front. He’s actually one of the nicest and most motivated persons I’ve ever met. If you’re looking for help in motivation for your fitness journey, Ice will push you farther than you ever thought you could.

Gustavo Cruz

Went from skinny to lean

I am from Chicago, and training with Ice online programs. I am very tall and was always very lanky and skinny, but it was hard for me to put on muscle and look lean. Ice knew exactly which exercises I needed and he also advised me on diet. He was my favorite trainer and became a good friend. He is very regimented and disciplined and he does not let you slack off. I had great results in a very short amount of time. My legs looked more lean and my butt was very plump, not to mention it was the first time in my life I had definition in my arms. Ice is an amazing trainer and very knowledgeable.

Sonja Rajic

Ice the best coach

Ice the best coach out there !!!!

He help me a lot with weight lost . He is available all the time and have answers for all my question!!

I wont be able to do without him!

Thank you coach a lot !!!!

Bobby

Prezadovolen sum od sorabotkata

Prezadovolen sum od sorabotkata… 

Ziveam vo Germany i nikogas ne sum go zapoznal ICE. Za nego doznav na instagram i po makedonskite TV mediumi. Ne zgresiv sto mu se obrativ. Za 15 dena izgubiv 4kg i ogromna razlika vo stomak. 

Se nadevam deka rezultatite ke bidat uste povooceni…

Krste

Highly recommended! A+++++

Few months ago, I was a die-hard night owl with a sweet tooth who hated running since I didn’t work out for a long time. I couldn’t fathom becoming one of those people who regularly gets up at 5 AM to workout.

I also felt intimidated by the atmosphere at most gyms–like I was getting in the way of those who actually knew what they were doing. I tried out a few different group fitness classes, but wasn’t able to stick to a regular routine for too long. Whenever I would get busy, working out would be the first thing I’d sacrifice.

Fast forward to a month ago–I’ve lost over 10 pounds, gained muscle, and have finally found a routine that I can stick to that I also genuinely enjoy. ICE is 100% the reason this change was possible.

What makes working with ICE different is his incredibly warm and encouraging personality. He’ll push you, but also make you feel like you can accomplish anything.

Once you start talking to him, your mental barriers to running and exercise will be coming down.

Thank you for believing in me!!

Highly recommended! A+++++

Monika Petkovska

Gainzzz

For years I’ve tried to gain weight but nothing seemed to work for me until I started a workout program with ICE. After 2 months of working out and eating correctly with ICE’s help, I gained 10 lbs.
I’ve never felt better physically or mentally than I do now.
ICE will be there to give you tools, knowledge and motivation to succeed. Without hesitation I would recommend Ivica- ICE to anyone looking for a personal trainer. 

Koce A

Profesional and caring to achieve your objective!

Totally recommend!!!

His always there when you need him 24 hours a day if you need his help. Very professional and specific and what your looking for to achieve your goals. Very motivating !!!

On my picture you can see how happy I am with our progress! Almost 70lbs lost in 5months!!! He showed me new way of living and I LOVE IT!

THANK YOU ICE. 

Ricardo Choque

THE BEST OF THE BEST

ICEBBF made a huge impact on me and the way my body looks today . At the beginning I wasn’t sure what the results would be but once I saw my body changing in just two weeks I became a huge fan of his workout programs and even recommended all of my friends to him .
If you are looking for the best trainer / coach and motivator you are at the right place – ICEBBF WONT DISAPPOINT YOU – at the end it’s all about how hard you work on yourself and if you are following the program you will see a results 110% !
Thank you ICE for changing my life

Miki Davchev

Lossing weight and shredding

Ice like a coach has a great collaboration with his clients, personality i was struggling to gain more muscles and then Ice made me a workout program that following increased my stamina, endurance, and muscle mass, highly recommend you this trainer.

Antonio andev

Excellent coach!

Signing up for Ice’s diet and workout program was something i will never regret. Not having an active workout schedule in the past Ice has been a great Personal Trainer in supporting my training objectives. He is outcome focused and even with the 7hr time difference between us he was always available for online consultations. I used his program only for a month and i lost 15 pounds. Had to stop with the program because of my pregnancy and i can’t wait to give birth and continue with his program again.
I highly recommend Ice’s diet and workout program. The professionalism and passion for what he does is second to none!

Irena Koteva

vo zdravo telo zivee zdrav duh

Koga ne bev “ozbilna” vo vezbanjeto i ishranata i pokraj vezbanjeto nemav rezultati.

ICE mi napravi programa i postojano bese uporen vo procesot na realiziranje na mojata programa, prisustvuvase na treningot i mi napravi adjustments i demonstracija, a sekojdnevno dobivase “update” na email za toa sto sum konsumirala vo tekot na denot.
Za nepoln mesec i nadzor od nego, rezultatite bea zacuduvacki. Dokolku sakate zdrav proces na promena na vaseto telo, koe voedno e i edinstvenoto nesto vo koe zivee nasata dusa, togas treba da ste del od timot.
Ako vo zdravo telo zivee zdrav duh, togas toa e edinstvenata rabota na koja treba sekojdnevno da rabotime

Daniela Ivanova

Perfect program indivual based for my lifestyle

First I want to write that I haven’t even met him. BUT IT WORKS.

ICE’S online program is perfect taylored for my lifestyle. So it working perfect. From 187lbs went down to 156lbs  in 12 weeks and my life changed.

I have busy life so he created workouts and diet and it worked everywhere where I traveled. I changed my way of living and lifestyle.
I had 90hp per min and high blood pressure now I am at 70hb per minute and my blood pressure is normal. No medicine just his knowledge.
TRUST HIM.
THANK YOU ICE

Jimmy Fernandes

Trust him

38lbs lost or 18kg in 4 weeks.
Can’t be happier and can’t feel better. Thank you ICE

My girlfriend from my work recommended him as an online coach. First I was sceptic because I don’t even know him or I can’t even see him. On line coaching?! But after his email question form and phone call, ovet all his professional approach I felt that I am in right hands.

Always on point, always keep his promise. Easy and flexible to communicate with him. Calls, video calls, texts everything just to make it happen. Thank you one more time ICE.
It wasn’t easy but it worth every second.

I have different life now and I am healthy and I look away better. Now I am motivation for my friends.

Steffany Stevenson

New life 44lbs less! Thanks to ICE

I met Ice a few years ago. I remember I was really shy and hesitant about getting a personal trainer, but he made me feel comfortable.

Now i have been using his online programs and works GREAT. He tought me how to eat right, workout and change my life style. Always pushing me to do better. He was pretty strict and always followed up on me, and that’s what I liked. He’s such a great motivation. I lost 44lbs or should be 20kg in Europe 🙂 THANK YOU ICE

Michelle Martinez

Bez iskustvo no uspeav

Imam 33 godini i nikogas nemav vezbano. So godinite pocnav da se debelam i bese premnogu tesko da ja namalam kilazata. Pocnav so programata na Ice i ocekuvav rezultati vednas, a tie si dojdoa postepeno…. So negova pomosh i motivacija uspeav da namalam 5 kg vo tezina, obemot na stomak i race go namaliv pola od sto mi bese za samo mesec dena. Sekogas e tuka za mene duri i vo nokni casovi ako gonprasam sto da jadam koga sum vo restorant. Sega posle sve nemozam da si go zamislam denot bez vezbanje i pravilna ishrana blagodarenie na najdobriot trener ICE. 

Andrijana Kostadinovski

Changed my life

I met ICE in person 2017 in Chicago and trained with him one on one for a while. After learned the basics and in same time he moved in Europe I continue on my own with his online training and accomplished amazing results. 

I weighed 220 and he helped me get down to 154. Not only did he help me lose weight but also changed my way of living. Complete lifestyle change.

Patricia Fahey

Never give up!

Successful in live takes big sacrifice and dedication. If you want to achieve your goals you need to work hard.The best example for that is ICE!

Ice is person who you will never meet again in your live.
Unique, hardworking, dedicated, strong personality, desire for the best, men with a wonderful heart.
He showed the world that nothing is impossible.
He gave me a motivation, strength, passion and reasons to run on a right track.
He made a big change in my life and I’m very grateful for that.
His words and advices worth million dollars, only if you know listen carefully and know how to use them 😊❤️

Sara Stanojkovska

Ice i se e Mozno

Po 7/8 godini trud i maki uspeav da oslabnam 20 kila. Ne svativ deka pogresno vezbav se dodeka ne go zapoznav nacinot na trening na najdobriot personal trainer na balkanot: Ice! Za pomalku od 2 meseci postignav predobri rezultati, ama pokraj toa go smeniv i nacinot na zivotot. Programite na Ice mi ovozmozija da jadam kolku sakam i koga sakam bez da kacuvam kilaza.. Se e do toa sto jadime i kako go trosime visokot. Cel zivot kje mu bidam blagodaren na Ivica ICE, za mene najdobar trainer a pokraj toa i covek so karakter koj deneska tesko se naoga.

Preporacano maksimalno, ne gubete vreme i probajte gi odma negovite programi i treninzi!!!!

Anel Fijuljanin

Best ever

Najdobrite rezultati postignati pod vodstvo na icebbf, mnogu novi detali vovedeni vo pravilnoto pravenje na vezbite i mnogu noviteti vo pravilniot nacin na ishrana.

Najdobra investicija za zdravo telo e investicijata vo strucen profesionalen trener. Vo ovoj slucaj eden od najdobrite i obucen vo USA, a brazovan vo najdobrite Universiteti, thanks couch ICE! 

Angel Padikov

The best coach

Ice is the best coach out there. Really professional, always motivating and positive. With his help i was able to finally make more progress after years of unguided training and different coaches. His experience is top notch. Helped me to reach the best shape in a short amount of time. Still improving and more results are coming!

Boris Filipov

N* 1

Vistinski profesionalec so golemo iskustvo. Negovite programi davaat zagarantirani rezultati za kratko vreme. Za nego ne postoi nesto sto e nedostizno, najvazna e zelbata i vlozeniot trud. Toa go nauciv od naseto 15 godisno prijatelstvo. Ti blagodaram za sovetite i poddrskata.

Ilievski Ice

Profesionalen fitnes instruktor

Za samo 1 mesec ja namaliv tezinata za 10kg so individualizirani vezbi, kardio vo domasni uslovi, a sekako i plan za ishrana. Prezadovolen sum i nauchiv mnogu raboti kako da se grizime za nasheto zdravje i za nasheto telo🥇🥇🥇
💪💪💪

Aleksandar Vasilev

Icebbf the Best

Cel zivot sportuvan, a najpoveke vozam velosiped i toa na skromni stazi, 40km i poveke na den. Nikogas ne stignav da imam ramen stomak. Gi gledav transfkrmaciite na ICE i se resiv da startuvam so negovite programi.

REZULTATI???
VCUDONEVIDUVACKI!!!

Ednostavno znae sto pravi i go individualizira treningot a ti samo citaj ja programata i se primenuvaj. Rezultatite doagaat sami od sebe.
Ako nekade zaglavis tuka e Ice inodma. Ke te digne i ke te srede. SEKOGAS E DOSTAPEN.

Aleksandar Jankoski

Weight loss

The best program for quick results on your body. Best heatly program

Za 30 dena namaliv 10kg. Jadenje ima kolku sto sakas i nikogas ne si gladen. Treningit bese prilagoden na mene i mojot zafaten zivot i si vezbav doma. Od vezbitebse osekav super i mnogu funkcionalno.

Fala ICE

Pavle ilievski

Pure inspiration and motivation

Ice is legit! It might be your best investment you’ve even made.

I know Ice for 5 years now. He played a huge part of my transformation and my body goals. This guy is really passionate about his career and he knows exactly what he’s doing. Diet, training, recovery, cardio stages and heart beat rates, overall wellness.. u name it.

Ice got into a really bad motorcycle accident here in Chicago. I personally visited him in the hospital… it was really bad. Everyone thought that his career was over. But he proved them wrong. He’s back and better than ever now. He always reminds me “if I can do it, u can do it too”
Truly here for all my needs. All his programs are customized and legit. Thank you ICE for everything you’ve done for me, for my inspiration, motivation, advises, for the sport and for others.

Tom

Prezadovolen

Jas rabotam vo gradeznistvo i sontek na vrme dobiv ekstra kilaza. Najprvo mislev deka e nemuce no za 30 dena vidov rezultatina za 45 dena veke bev tamu kaj so sakav. Tretata programa ja koristam za da naucam kako da prodolzam so ovoj zdrav zivot.
Fala Ice

Miki Davcev SONO MIKELI

I’ve used Ice as a trainer

I’ve used Ice as a trainer both in person and virtually. His programs are in depth, from meal plans and supplements to tailored daily workouts. I have not been able to replicate the results I’ve achieved with him with any other trainer. I highly recommend his services.

Dustin Chabert

Tought, caring and knowledgeable

Fully committed and very professional. Just what you need if you wanna do changes with your body and daily habits. Recommended! 💪

Kiril Tundjev

Best gym coach i know!

Najdobar Nutricionist i Trener sto poznavam. Za 15 dena odma osetiv rezultati! Programite se ednostavni za sledenje i nikogas ne si gladen. 

Jordan Rizov

Icebbf no’1

Najdobar trener Icebbf prodolzuvame jako. Se sto se dogovorivme na pocetokot se izleze taka. Si stoi na vetenoto. Negovite programu se mnogu slikoviti i e mn lesno da gi ispolnuvas sam i stignes do vcudoneviduvacki rezultati. Fala bratce

Nikola Zisov

Excellent training program

ICEBBF is the best Personal Fitness Trainer I’ve ever worked with. He is truly knowledgeable about health, both physically and spiritually. He also set me up with great meal plans and workout programs that fit to my body’s needs. I definitely recommend ICEBBF if you want to see quality professional results. He help me the most after my fracture in my ankle. He literally guide me through every step until I started walking again. The crazy thing is he did that thro the phone and with his online coaching. Thanks ICE

Justin Marcovik

Ice’s style is warm and personable

Ice’s style is warm and personable. He challenges you to achieve your fitness goals with a balanced approach, both pushing you to succeed, yet patient with the process. He listens well to your needs and is both educational and supportive.
Ice is a fantastic personal trainer who helped me develop an individual personal training plan and dieting strategy. He taught me the core concepts of fitness and nutrition.
I couldnt be more greatful to work with him!

Meri Siljanoska

Highly reccomend without yoyo effect

My body has changed shape for the better and I feel more motivated to exercise, now that I have a variety of exercises program and nutrition diet.
It is not all about the exercise, but Ice has given me very good nutrition advices which helps keep the weight off, and get strong enough to do what I love to do as a climber. Overall this is hard to get but definitely gets the best out of you and I cannot recommend him highly enough!

Irina Dishovska

Everything

I got everything what i ask for in 30 days. ICE is always on point. 

Cheers from Chicago to Skopje 

Ivica Georgievski

Transformation and motivation

My name is Mihail and I am from Skopje Macedonia . Due to medical pills I have gained a lots of killograms.I didn’t want to see myself in the mirror.For 9 months I have gained 17kg (74kg>91kg). A friend of mine recommended me to start a healthy programme with the beast, the best coach ICE or ICEBBF on Instagram. I was really sceptical from the begginig but now I realize that every start has its own difficult. Now I am somewhere in the middle of the programme, and there are some hell of a results(see the picture) Thanks to Ice, I have new habits about my lifestyle: eating healthy food, going to the gym everyday, doing some cardio workouts that will make me feel really better and comfortable in my skin. Can’t wait to see the final result, the goal is 72 kg with 12% body fat. Asta la vista!!! #workhardplayhard

Mihail Trickovski

I got exactly what I

I got exactly what I needed flat stomach fat burn and lost weight.
Thanks ICE- ICEBBF for a diet plan.

Martin Crvenkovski

Hard work pays off

Ice is one of the hardest working men I know. He will push you to your limits of what you think is possible. You will see massive changes if you stay the course. His system has a proven track record over many years. He has helped 1000s of people get and stay fit. I highly recommend. 

Cheers from Kentucky! 

Luke Knautz

Thanks ICE for the good

Thanks ICE for the good experience.Very professional I LOVE IT

Riste Jovanov

Ice has your back!

In the past, I have gone through a couple of personal trainers and felt like I wasn’t getting to where I should be with my weight loss. When I first met Ice, he carried himself very professionally. He takes his job serious but also knows how to “break the ice”. He knows how to build a client-relationship bond where you can trust him and be comfortable so that you don’t ever have to feel you are being judged. There were times when I felt discouraged during our training sessions, but he continued to push me and reminded me why I am doing this for myself. He can be tough at times but he’s tough for a reason. One day he told me “I wouldn’t give you anything that I know you couldn’t handle”. He helped build not only my confidence back, but my motivation to push myself towards my goal as well. I am truly blessed to have met such an amazing, dedicated trainer that commits himself fully to his clients. Thanks Ice, you’re the best! 🙂

Celestia Maldonado

If motivation, flexibility, and a

If motivation, flexibility, and a personal approach is what your looking for wellness coach and online PT, then ICEBBF is the man for you! I would have no hesitation in recommending him as your online personal trainer if you want to achieve your fitness and health goals.

Pavle B

Over the years I’ve tried

Over the years I’ve tried a lot of trainers and training programs and not all have had a positive effect, but finding that extra something…the trainer that mixes things up while still listening to what you are trying to achieve…the trainer that pays attention and remembers where we’ve been and where we are going. This isn’t a cookie cutter workout, but customized to my goals. This is what Ivica does, each workout is different but builds on the last. Never boring, always challenging. He knows how to motivate you so you can be always exited to go in the gym and give your best to achive what you want. I’ve used his program only for a month and I have unbelievable results only in one MONTH!!! Than you Ivica for everything that you’ve done for me I’m so excited to see the next month results.

Petar Ivanov

Having Ice as my trainer

Having Ice as my trainer was one of the best decisions I’ve made for myself.He was so supportive and strict to the point. I lost 20lbs and I feel great and I love me in my body.
Ice was always there to answer all my questions and to give support in the hardest time.

Ivana Stamenkovska

Best Trainer Ever

I started working with Ice several years ago. Let me tell you. He pushed me to my limits, made me leave the gym limping in pain, but it was only temporary pain for long term success and fitness. Working with him in person was a lot of fun and I hit a lot of my goals. Working with his training plans on my own allowed me to learn to eat better, take the right supplements, and do the right activities to keep my fitness in check. Do yourself a favor and sign up today.

Kenneth Edwards

The best!

Ivica is fantastic trainer who genuinely wants his clients to succeed in reaching their goals, both inside and outside of the gym. Ivica wants you to succeed not only in your short or long term goals of fitness, but in every aspect of life. If you are looking to build muscle, lose weight, or even just to find a routine in the gym that works for you, he can do this. He cares about all aspects of your goals, from nutrition and finding the right diet to any mental blocks you have towards insecurities of working out. I would recommend anyone new or even ten years into gym/training because he can do it all. Thanks Ice!

Antoni Jovanov

Ivica is fantastic trainer who

Ivica is fantastic trainer who genuinely wants his clients to succeed in reaching their goals, both inside and outside of the gym. Ivica wants you to succeed not only in your short or long term goals of fitness, but in every aspect of life. If you are looking to build muscle, lose weight, or even just to find a routine in the gym that works for you, he can do this. He cares about all aspects of your goals, from nutrition and finding the right diet to any mental blocks you have towards insecurities of working out. I would recommend anyone new or even ten years into gym/training because he can do it all. Thanks Ice!

Antoni Jovanov

Contact Ice a.s.a.p., you won’t be disappointed!

I believe Ice is one of the most experienced & committed fitness trainers around.
I’ve tried his personalized weight loss & workout programs and I must say I was positively surprised by his professionalism, knowledge, focus, motivation, punctuality, international experience and the dedication to his customers and followers.
I would recommend him to anyone looking to improve their fitness, start from the very beginning, any kind of workout plan, weigh loss program or special personalized diets.

Goran Mladenovski

So vistinski instrukcii lesno e

So vistinski instrukcii lesno e da se stigne do 6 pack
A toa e magijata na instruktorot ICE koj mi pomogna za samo 45 dena da gi postignam vistinskite rezultati.

THANKS BRO

Aleksandar Kamchev

Golem profesionalec! Za 2 meseca

Golem profesionalec! Za 2 meseca so programata na Ice jas ja dostignav mojata cel izgubiv 20kg. Toj e vistinski profesionalec isto taka golem motivator. Blagodaram Ice za se!

Ile Grbev

Еден од најдобрите во својата професија

Еден од најдобрите во својата професија. Професионалец , максимално посветен и најголема поддршка на своите клиенти. Ја има добитната комбинација за сите . Се што треба е само упорност и без изговори !
Фала ти Ице што ја најде добитната комбинација и за мене , на мене останува колку сакам и колку сум спремен да напредувам !

Radomir Gjorgjievski

Training with icebbf

Golema blagodarnost do icebbf sto mi pomogna da go postignam posakuvanoto za samo 3 meseci. Od covek so nikogas nemal poznavanje od vezbanje napravi kompletno nova licnost. Prezadovolen sum od rezultatite, izgubiv masti dobiv rast na muskul. Najzadovolen sum od faktot sto sekogas ja imav negovata podrska i sekogas si stoi na zborot!

Stefan Stojanovski

ICE IS THE REAL DEAL – BEST COACH EVER !!!

Simply, he is knowlegeable , has a wonderful positive personality and he knows exactly how to make that perfect program for you, and how to train you to get the most of your body, mind and soul.
Before i was trying and i had no succes, but with his healthy wonderful diet i finally i achive my goals.
He was there available for me at any time 24/7 no excuses..

THANK YOU COACH!!!

Martin Cafovski

Couldn’t be happier!!!!

Tough,caring and knowledgeable! His workouts and diet plan gets results!
He truly customizes each work out for each individual client.
Highly recommended no matter what stage of fitness you are in-ICE will get you where you need and want to be!!!!
So happy I found you!!!! Thank you ICE!
Love my results 🏋️‍♀️❤️

Natalia Trybula

Ice motivation

Simply, with his help I achieved my goal of putting on weight, one which I have struggled with for years. With his help I have gained kg+ and my strength has more than doubled. He really helped me by giving me the tools to grow, such as diet and training regimes. I recommend Ice to all.

Darko

ицеббф број еден!!!

Вистински професионалец, одлична програма, презадоволен сум од резултатите!!! браво Ице, само напред!!!

Марио

Nacin na zivot

Presrekna sum poradi zgolemenata fizicka sposobnost i energija. Zdraviot i pravilen nacin na ishrana bez voopsto da gladuvam mi dava uste pogolema motivacija. Nikogas ne sum se cuvstvuvala poubavo, gi postignavme posakuvanite rezultati i sekako prodolzuvame da gi oddrzuvame. Ovaa programa e najdobriot podarok sto mozev da si go poklonam sebesi. Ti blagodaram Ice na kontinuiraniot motiviracki fidbek, sekogas si dostapen za pomos i konsultacija. Programata stana moj nacin na zivot!

Elena Mladenovska

icebbf broj eden

vistinsli profesionalec!!! se sto se dogovorivme se postignavme!!! prezadovolen sum od
rezultatite!!!

Mario

Jas na pocetokot ne veruvav

Jas na pocetokot ne veruvav deka moze da ja ostvaram svojata cel online, no so programata za ishrana i vezbi sum premnogu zadovolna i so pomos na Ice ja dobiv posakuvanata cel.

Ti blagodaram

Maja Markovska

What an adventure training with

What an adventure training with Ice has been! I have lost weight, feel stronger, and am more confident than I am have ever been before. Training with the best trainer has been life changing!

Maja

Coach of the milenium

I have trained for many years and had the fitness results what I wanted. After 60 days on ICE program i got lean and for first time i got abs and smaller waist without losing any muscles on my upper body.

From another side i learned what healthy life is and how to train with the right heart rate without losing muscles. 

Thanks ICEBBF. Follow him on Instagram ICEBBF and enjoy his clients transformations. 

The person for personal trenings.
Best of the besties

Leon Trajchevski

Best Plan Ever/Efficiency 100&

It was too good to be true when I heard about it, but once trying it, the results were amazing, I went down 35 lbs in just under 2 months, all healthy food and a lot of dedication and work. One big reason of why I succeeded was Ice, motivating me day and night and checking up on me and how I was doing!

Bojan Tasev

Goal achieved !

Simply, with his help I achieved my goal of putting on weight, one which I have struggled with for years. With his help I have gained 6kg+ and my strength has more than doubled. They really helped me by giving me the tools to grow, such as diet and training regimes.

Windy Albert

The best way for healthy life !

Meeting up with Ice was one of the best things I have ever done! Ice my trainer has helped me achieve my goals so far and I love our sessions. He makes it fun and enjoyable to train and he is very motivating and encouraging!

Viktor Spasevski